"İYİ OLAN HER ŞEYİ SAHİPLENİP, KÖTÜ OLAN HİÇBİR ŞEYİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMİYORLAR"

"İYİ OLAN HER ŞEYİ SAHİPLENİP, KÖTÜ OLAN HİÇBİR ŞEYİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMİYORLAR"
22 Eylül 2021 - 20:12
İYİ PARTİLİ YOKUŞ’TAN ERDOĞAN’A ‘FAHİŞ FİYAT’ TEPKİSİ
“FAHİŞ FİYATLARIN NEDENİ SİZSİNİZ!”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fahiş artışlar ile ilgili soruya verdiği yanıta tepki gösterdi.

Bir gazetecinin “Fahiş fiyat artışlarıyla ilgili atılacak farklı adımlar var mı? Emlak sektöründe de benzer bir manzara var. Bazı öğrenciler kiralık ev bulma noktasında sıkıntı yaşıyor. Bu konuda da ne gibi adımlar atılması bekleniyor?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir konuyu zail addettiğini belirterek, "Zira bizim işimiz zaten böyle bir adaletsizlik, böyle bir zulüm, böyle bir suistimal varsa bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım, bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz.” dedi.

“İYİ OLAN HER ŞEYİ SAHİPLENİP, KÖTÜ OLAN HİÇBİR ŞEYİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMİYORLAR”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş da Erdoğan’ın ifadelerine şu şekilde yanıt verdi:
“Sayın Erdoğan’ın açıklamalarını bazen hayretler içinde izliyor ve dinliyoruz. Öyle bir konuşuyor ki sanki iktidar kendileri değil, ülkede olan biten kötü şeylerin hiçbirinden kendileri sorumlu değil gibi anlatıyor. İyi olduğunu düşündükleri her şeyi sahiplenip, kötü giden hiçbir şeyin sorumluluğunu üstlenmemek AKP iktidarının davranış biçimi olmuş. Sayın Erdoğan, yurtlardaki artış da gıda fiyatlarındaki artış da asgari ücretin insanlara yetmemesi de kısacası ekonomideki bu kötü gidişat da hepsi başta sizin ve hükümetinizin sorumluluğunda. Bu fahiş fiyatların nedeni sizsiniz. Ne zaman ki bunu kabul edersiniz işte o zaman sorunların çözümü için bir yol kat etmiş olursunuz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum